Strona główna > Wystawa > Treści

Tło produkcji małych styczników wysokiego napięcia prądu stałego

Dec 04, 2018

Mały stycznik prądu stałego używany w akumulatorach ma historię 70 lub 80 lat. Szeroko stosowany w przemyśle komunikacyjnym, transportowym i dźwigowym, jest również stosowany w polach wojskowych, takich jak lotnictwo i czołgi. W latach 60. XX wieku dla ważnych dziedzin lotnictwa i wojska opracowano małe uszczelnione przekaźniki prądu stałego, a nawet uszczelnione produkty wypełnione powietrzem zostały opracowane w celu spełnienia wymagań niezawodności i miniaturyzacji. Ale napięcie tych produktów nie przekracza 48V. W początkowej fazie, przy użyciu standardu wojskowego i standardu przekaźnikowego czterech działów maszyn (dział przemysłu elektronicznego). Ponieważ wykorzystanie produktów rozszerzonych w przemyśle, promocja standardu GB14048.4, niektóre produkty zaczynają przyjmować wspólną normę GB14048.4 i zgodnie z oceną obciążenia DC1.


Stycznik prądu stałego stosowany w przemyśle wymaga wysokiego napięcia, zastosowanie obciążenia jest szerokie, a stan włączenia i wyłączenia jest surowy, wymagania dotyczące wydajności kosztów są stosunkowo wysokie, podczas gdy wymagania dotyczące przestrzeni nie są zbyt rygorystyczne. Biorąc pod uwagę niezawodność gaszenia łuku, objętość systemu gaszenia łuku jest stosunkowo duża, objętość jest stosunkowo duża.

Wraz z nadejściem zielonej rewolucji szybko rozwija się rozwój nietradycyjnych pojazdów paliwowych. Niezależnie od tego, czy jest to pojazd hybrydowy, czy elektryczny, w przypadku małego stycznika prądu stałego wymagane jest wyższe napięcie. Przemysłowe styczniki o dużych rozmiarach nie były w stanie sprostać wymaganiom. Dlatego niektóre firmy połączyły przekaźniki i próżnię, aby opracować małe styczniki wysokiego napięcia prądu stałego. Cechami strukturalnymi tego małego stycznika wysokiego napięcia prądu stałego jest to, że cały elektromagnetyczny system operacyjny i system gaszenia łuku są zamknięte w jednej obudowie (tradycyjny mały stycznik prądu stałego przyjmuje tę strukturę), obudowa jest całkowicie uszczelniona i wypełniona azotem lub wodorem ta struktura, stycznik ma prostą strukturę wewnętrzną, stabilny kontakt i niezawodne wygaszanie łuku, może być miniaturowy.  


Jak tylko produkt został uruchomiony, był szeroko stosowany w przemyśle samochodowym i stopniowo rozprzestrzeniał się na inne obszary. Wraz z gwałtownym rozwojem przemysłu pojazdów elektrycznych w Chinach, niektóre przedsiębiorstwa krajowe (większość pierwszych uczestników to producenci urządzeń przekaźnikowych i próżniowych) zaczęli produkować małe styczniki wysokiego napięcia prądu stałego.