Strona główna > Wystawa > Treści

Elektryczny wózek widłowy

May 04, 2018

Wózek widłowy jest przemysłowym wózkiem widłowym i służy do załadunku, układania w stosy i transportu krótkich towarów, i jest zwykle napędzany silnikiem paliwowym lub akumulatorem. Jest on szeroko stosowany w portach, stacjach, lotniskach, stoczniach towarowych, warsztatach fabrycznych, magazynach, centrach cyrkulacji, centrach dystrybucyjnych itp. I jest niezbędnym wyposażeniem do transportu palet i transportu kontenerów.

Elektryczny wózek widłowy, którego silnik napędowy i silnik układu hydraulicznego są zasilane z akumulatora w celu osiągnięcia operacji jazdy, załadunku i rozładunku. Działa poprzez przekształcanie energii chemicznej w energię elektryczną.

Środki ostrożności dotyczące baterii:

Podczas ładowania i rozładowywania baterii, woda w elektrolicie będzie się stopniowo zmniejszać z powodu elektrolizy i parowania, co prowadzi do zmniejszenia poziomu elektrolitu. Jeśli nie zostaną uzupełnione na czas, możliwe jest skrócenie żywotności baterii, więc powinno być uzupełnianie wody destylowanej w odpowiednim czasie. Unikaj używania wody pitnej, ponieważ czysta woda zawiera wiele pierwiastków śladowych, będzie miała zły wpływ na baterię.

Przy dodawaniu elektrolitu lub wody do akumulatora należy zauważyć, że elektrolit jest wyższy niż płyta 10 do 15 mm; są dwie czerwone linie baterii, elektrolit nie może przekraczać czerwonej linii. Jeśli elektrolit jest zbyt pełny, wyleje się z małego otworu w pokrywie akumulatora. Po przepłynięciu między dodatnimi i ujemnymi biegunami akumulatora, powstanie obwód samorozładowania. W takim przypadku elektrolit należy zetrzeć lub spłukać wrzącą wodą.

Jeśli coś przypadkowo wpadło podczas dodawania elektrolitu, nie można użyć metalowego narzędzia do usunięcia, należy użyć pałeczek do wycięcia zanieczyszczeń.

A jeśli pojazd przestanie działać dłużej niż 20 dni, należy usunąć przewód ujemny akumulatora, aby uniknąć wypadku wycieku.