Strona główna > Wystawa > Treści

Jak obsługiwać wciągarki do pojazdów terenowych

Jun 11, 2018

1. Przed pociągnięciem: przed użyciem wyciągarki należy się upewnić, że kabel oplata się wokół bębna.

2. Umieść matę: Jeśli kabel zostanie wyciągnięty, należy zapobiec jego wychylaniu się w przód iw tył. Jeśli kabel zostanie zerwany, lina stalowa wychylająca się do przodu i do tyłu może być bardzo niebezpieczna. Aby uniknąć tego niebezpieczeństwa, należy umieścić matę na ciasnym przewodzie.

3. Rozpocznij przeciąganie: jeśli pociągniesz samochód liną stalową i musisz jechać samochodem, najlepiej poproś kogoś o pomoc na zewnątrz samochodu. W ten sposób można manipulować wciągarką w samochodzie zgodnie z instrukcjami przewodnika zewnętrznego.

4. Uwaga: Jeśli kabel jest skręcony razem, należy go odciągnąć. Liny stalowe łatwo się krzyżują lub są nierówne po jednej stronie. Dlatego zwróć szczególną uwagę na jego stan.

5. Całkowite przeciąganie: gdy samochód może chodzić swobodnie, przeciąganie jest zakończone. Po powrocie na ziemię sprawdź stan pojazdu i liny.

6. Zwiń kabel: napnij kabel i ostrożnie go zwróć. Jeśli kabel przecina lub skręca się na bębnie, musisz go całkowicie cofnąć, a następnie przewinąć do tyłu.

7. Dobrze zamocuj haczyk: gdy pozostanie tylko mała lina, zawiąż hak z boku wciągarki, następnie zwiń pozostały drut i naciśnij haczyk.

8. Wyjmij pilota: wyjmij pilota.