Strona główna > Wystawa > Treści

Wciągarka

May 05, 2018

W cal to mechaniczne urządzenie, które służy do wciągania (zwijania) lub wypuszczania (zwijania) lub w inny sposób regulowania „naprężenia” liny lub liny (zwanej również „kablem” lub „kablem”). Może być stosowany samodzielnie, a także może być stosowany jako element podnoszenia, budowy dróg, maszyn wyciągowych kopalni itp.

Wciągarka ma następujące cechy: dużą wszechstronność, zwartą konstrukcję, mały rozmiar, niewielką wagę, podparcie dużej wagi, łatwość przenoszenia; i jest szeroko stosowany w budownictwie, projektach konserwacji wody, leśnictwie, górnictwie, nabrzeżu i innych obszarach z zapotrzebowaniem na podnoszenie, operację ciągnącą, a także może być dodatkowym wyposażeniem nowoczesnej elektronicznej linii sterowania automatycznego.

Głównymi wskaźnikami technicznymi wciągarki są obciążenie znamionowe, obciążenie podporowe, prędkość liny, pojemność liny i tak dalej.

W oparciu o siłę napędową wciągarka jest podzielona na wciągarkę ręczną, wciągarkę elektryczną i wciągarkę hydrauliczną. Ręczna wciągarka jest zwykle używana w miejscach o małej wadze, złym wyposażeniu lub braku zasilania. Wciągarka elektryczna jest szeroko stosowana w miejscach o dużym obciążeniu pracą i potrzebnych dużych siłach trakcyjnych. Ogólnie znamionowe obciążenie wciągarki poniżej 10T może być zaprojektowane jako wciągarka elektryczna. A znamionowe obciążenie wciągarki hydraulicznej jest bardzo duże, na ogół powyżej 10T do 5000T.